newsletter
Pl
De 
Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke
There are no translations available.
Szanowni Państwo,
Oddajemy w Państwa ręce tekę edukacyjną dotyczącą problematyki uniwersalnej, a mianowicie postawy obywatelskiej odpowiedzialności oraz odwagi w obliczu zła. Przykład, w oparciu o który kwestia ta jest podejmowana, należy natomiast do dość nietypowych w realiach polskiego systemu edukacji. Jest nim bowiem osobista historia małżeństwa Freyi i Helmutha Jamesa von Moltke, członków niemieckiej organizacji antynazistowskiej, tzw. Kręgu z Krzyżowej.
Read more...

news

MICC School – Symulacja obrad Międzynarodowego Trybunału Karnego, Krzyżowa 24.02.-2.03.2018 r.
There are no translations available.

W dniach od 24 lutego do 2 marca br. odbędzie się w Krzyżowej kolejna edycja międzynarodowego, wielokrotnie nagradzanego, projektu edukacyjnego dla młodzieży „Model International Criminal Court (MICC) School”. MICC to projekt, który ma już 13-letnią tradycję, ogromną popularność na całym świecie, a jego uczestników w Krzyżowej można liczyć w tysiącach

Nowa edycja szkoły MICC School odbędzie się w Krzyżowej z udziałem uczestników z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Niemiec, Polski, Holandii i Serbii.

Read more...
 
||REKRUTACJA||„Get involved!” - seria modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów.
There are no translations available.

„Get involved!” to seria modułów szkoleniowych dla osób zainteresowanych dołączeniem do bazy trenerów trzech międzynarodowych organizacji: stowarzyszenia Kreisau-Initiative (Niemcy), Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego (Polska) oraz stowarzyszenia Zamek Trebnitz – Centrum Edukacji i Spotkań. Instytucje te specjalizują się w prowadzeniu projektów międzynarodowych, których główną grupą docelową jest młodzież. Oferta tego projektu szkoleniowego skierowana jest do osób zainteresowanych pracą w zakresie koordynowania, prowadzenia oraz tłumaczenia projektów międzynarodowych.

Read more...
 
"Historia z ludzką twarzą" – zaproszenie na spektakl finałowy - Krzyżowa, 17-24 lutego 2018
There are no translations available.

W dniach 17-24 lutego 2018 w Krzyżowej odbywają się po raz drugi warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu tym razem bierze udział młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

Zapraszamy na spektakl finałowy, który odbędzie się 23 lutego o godz. 17.30 w sali wielofunkcyjnej na terenie Fundacji "Krzyżowa"!

Read more...

gallery